انواع تصفیه آب

دسته بندی ها :
انواع تصفیه آب

انواع تصفیه آب

انواع تصفیه آب عبارتند از:

تصفیه خارجی

کلیه روش ها برای انواع تصفیه آب رهایی از مشکلات ناشی از وجود ناخالصی قبل از ورود اب به داخل واحد صنعتی را تصفیه خارجی گویند. که شامل روشهایی چون اهک زنی استفاده از رزین ها ی تعویض یونی و فیلتراسیون می باشد.

shiirav-compressor

انواع تصفیه آب

تصفیه داخلی:

در صورت کم بودن دبی آب ممکن است هزینه تصفیه آب به روش های خارجی خیلی زیاد باشد لذا برای حذف کامل نا خالصی ها با افزودن مواد شیمیایی مناسب به اب در خود واحد صنعتی عمل تصفیه انجام می پذیرد که به ان تصفیه داخلی می گویند.

طبقه بندی آب ها از نظر سختی:

ـ آب های سبک: ۶۰-۰ میلی گرم در لیتر

ـآب های با سختی متوسط: ۱۲۰-۶۰ میلی گرم در لیتر

ـ آب های سخت: ۱۸۰-۱۲۰ میلی گرم در لیتر

ـ آب های خیلی سخت: بیشتر از ۱۸۰ میلی گرم در لیتر

صادراتی بودن دستگاه های تصفیه آب تولیدی در خارج از کشور

در ابتدا باید بدانیم که دستگاه های تصفیه آبی که در خارج از کشور تولید می گردد صرفا جهت مصرف در آن کشور نبوده و بیشتر تولیدات این کشور ها به سایر کشور ها صادر می گردد بنابر این در ساخت دستگاه تصفیه آب یک اصول کلی در طراحی آن رعایت می گردد که با توجه به شرایط و نیز آب مصرفی در هر کشوری میزان تصفیه شدن آب قابل تنظیم می باشد.

قابل تنظیم بودن میزان تصفیه شدن آب در دستگاه های تصفیه آب 

معمولا بر روی دستگاه های تصفیه آب یک شیر به عنوان شیر میکس وجود دارد که قابلیت تنظیم TDS آب خروجی برای محدوده مناسب 50 تا 90 را دارا می باشد. با توجه به متفاوت بودن آب در هر کشور و شهری و گاها مانند تهران در هر محل باید میزان TDS آب با توجه به شرایط آب آن منطقه تنظیم گردد.

متفاوت نبودن شیوه تصفیه در دستگاه های تصفیه آب

فیلتر های استفاده شده در دستگاه تصفیه آب معمولا یکسان بوده و تنها تفاوت این فیلتر ها در کیفیت ساخت آن ها می باشد و نه نوع تصفیه آن ها بنابراین هرچه کیفیت ساخت فیلتر بالاتر باشد کیفیت تصفیه آب نیز بالاتر خواهد بود. حتی ترتیب فیلتر ها در دستگاه تصفیه آب متفاوت نمی باشد و همه از یک روند و ترتیب خاص برای تصفیه آب بهره می برند.

مجموعه کوثر آب فردوس آماده ارائه ی مشاوره رایگان می باشد

برای برقراری تماس می توانید با شماره های 09121557086 و 08642227989 تماس حاصل فرمایید. یا به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.

برچسب ها :

نظرات شما

Comments are closed.

0
X