شیرین سازی آب با اسمز معکوس

دسته بندی ها :
شیرین سازی آب با اسمز معکوس
امروزه یکی از مهمترین مشکلات کشور مسئله تأمین آب شیرین مورد نیاز در بسیاری از بخش های شرب، صنعت، کشاورزی و … می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده بسیاری از واحدهای تولیدی نظیر شرکت های دارویی، خودروسازی، فولاد و نفت و گاز و پتروشیمی برای بسیاری از فرایندهای خود نیازمند آب هایی با کیفیت کنترل شده و با شوری مشخص می باشند.
راه حل مناسب برای هر دو مورد ذکر شده آب شیرین کن های غشایی یا همان سیستم های اسمز معکوس می باشد. در این روش با استفاده از نیروی محرکه فشار و با استفاده از یک پمپ فشار قوی می توان آب را شیرین سازی کرد.
تمامی فرایندهای اسمز معکوس دریایی و آب های لب شور نیازمند استفاده دقیق از سیستم های پیش تصفیه می باشند. این نیاز بر اساس کیفیت آب خام ورودی مشخص می شود و می تواند شامل مراحل مختلفی نظیر انعقاد و لخته سازی، کلر زنی، الترافیلتراسیون، فیلترهای شنی و کربنی و فیلتر های میکرونی باشد که بر اساس نوع آب ورودی و کیفیت آن تمام یا بخشی از روش های ذکر شده مورد استفاده قرار می گیرد.
از این رو انتخاب روش مناسب جهت پیش تصفیه تأثیر بسیار زیادی بر عملکرد و عمر غشا (ممبرین) خواهد داشت.
استفاده از نرم افزار های مختلف در طراحی بخش های مختلف این سیستم ها امکان دستیابی به بالاترین میزان راندمان را فراهم می کند که توجیه پذیری اقتصادی استفاده از این روش را مشخص می نماید.


مجموعه کوثر آب فردوس با بهره گیری از نیرو های متخصص و تحصیلکرده و همچنین استفاده از تجربه ی اجرایی و طراحی شرکت water works کانادا توان ارائه پیشنهاد های فنی بسیار دقیق در زمینه طراحی سیستم های آب شیرین کن را دارا می باشد.
امروزه آب شیرین کن های غشایی (اسمز معکوس) در بسیاری از صنایع مختلف کاربرد دارد که برخی از این کاربرد ها را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد
مجموعه کوثر آب فردوس آمادگی ارائه خدمات در زمینه هوزینگ را دارد.
مجموعه کوثر آب فردوس آماده ارائه ی مشاوره رایگان در زمینه های ذیل می باشد.
خرید  تصفیه آب صنعتی
فروش تصفیه آب صنعتی
ساخت تصفیه آب صنعتی
– خرید تصفیه آب نیمه صنعتی
– فروش تصفیه آب نیمه صنعتی
– ساخت تصفیه آب نیمه صنعتی
خرید تصفیه آب خانگی
برای برقراری تماس می توانید با شماره های 09121557086 و 08642227989 تماس حاصل فرمایید. یا به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.

برچسب ها :
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

مطالب مرتبط

نظرات شما

Comments are closed.

0
X