آب معدنی و آب تصفیه

دسته بندی ها :
آب معدنی و آب تصفیه

آب معدنی و آب تصفیه

برای باز کردن موضوع آب معدنی و آب تصفیه، به این نکات باید توجه کرد. در اکثر کشورهای غربی برای شرب از آب لوله کشی استفاده نشده است. و بجای آن از آب آشامیدنی بسته بندی شده در بطری استفاده می شود. دلیل این امر بدی کیفیت آب لوله کشی این ممالک که از رودخانه های حاوی فاضلاب تصفیه شده تامین میگردد میباشد.

abmadani2-compressor

آب معدنی  و آب تصفیه در کشورهائی که آب لوله کشی از تصفیه پساب تهیه میشود و فاقد املاح مفید میباشد و یا دسترسی به آب پاک میسر نمی باشد، تنها شیوه مطمئن تامین آب شرب است.

در مورد استفاده از آب معدنی در کشور ما بایستی به موارد زیر توجه نمود:

همه آبهای بطری شده آب معدنی نمیباشند. عبارت” آب آشامیدنی“ قید شده بر روی بطری ها نشان دهنده آن است که این آبها فاقد املاح معدنی کافی بود و اکثرا از چاههای داخل یا اطراف شهر بدست می آیند.

ـ منشاء آب ( چشمه یا چاه) می تواند بعلت مجاورت با عوامل آلوده کننده آب مانند چاههای فاضلاب محدوده شهری و ییلاقی، کارخانجات و محل چرای دام و غیره در معرض آلودگی قرار گیرد.

ـ عدم رعایت مسائل بهداشتی و آلوده بودن احتمالی بطری و درب بطری در خط پرکن آب معدنی می تواند موجب آلودگی آب معدنی گردد.

میکرواورگانیزم ها در شرایط مساعد در داخل بطری بسرعت رشد و تکثیر می یابند. از این نظر آب معدنی را بایستی پیش از گذشت تاریخ مصرف استفاده نموده و قبل از مصرف چند روز در داخل یخچال نگهداری کرد.

در مورد آب های معدنی و غیره در بطری بر خلاف قوانین آب لوله کشی قوانین جدی کنترل مواد آن وجود ندارد.

و به استناد نشریه سازمان یونسکو (the new Courier No.3, 2002) نه تنها قوانین جدی در مورد این آب ها وجود ندارد. بلکه تولید کنندگان قادر به آنالیز روزانه همه مواد در آب نبوده و حتی در کشورهای صنعتی نیز دولت آنها را کنترل جدی نمی کند؛ به عنوان مثال آن ها در کشورهای صنعتی موطفند تنها سالی یک بار آب را مورد آزمایش محدود قرار دهند؛ آن هم نه آب پر شده در بطری را بلکه آب را قبل از پر کردن آن.

هرچند که آب آشامیدنی مهم ترین ماده غذائی به شمار می رود. اما بر خلاف همه مواد غذائی بسته بندی شده، تولید کنندگان آب در بطری موظف به ذکر تاریخ مصرف روی بسته بندی ها نیستند.

هفته نامه معروف آلمان «اشترن» در سال ۲۰۰۳ چندین آب معدنی معروف و گران قیمت را مورد آزمایش قرار داده. و به این نتیجه رسید که در برخی از آنها باکتری و مواد مضر وجود دارد. از جانب دیگر حلال های شیمیائی موجود و مضر در ظروف پلاستیک در آب حل می شوند.

در بطری های پلاستیک ماده شیمیائی استآلدهید (Acetaldehyd) وارد آب می شود که نه تنها مزه آب را عوض می کند. بلکه گفته می شود سرطان زا است. مؤسسه بررسی محصولات در آلمان (Stiftung Warentest) در یک بررسی اعلام کرد نیمی از آب ها یا مزه استآلدهید یا پلاستیک یا مقوا و یا مزه های عجیب می دادند.

 

مجموعه کوثر آب فردوس آماده ارائه ی مشاوره رایگان در زمینه های ذیل می باشد.

خرید  تصفیه آب صنعتی

فروش تصفیه آب صنعتی

ساخت تصفیه آب صنعتی

– خرید تصفیه آب نیمه صنعتی

– فروش تصفیه آب نیمه صنعتی

– ساخت تصفیه آب نیمه صنعتی

خرید تصفیه آب خانگی

برای برقراری تماس می توانید با شماره های 09121557086 و 08642227989 تماس حاصل فرمایید. یا به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.

آزمایش های دیگری در سال ۲۰۰۷ نشان دادند که در بطری های پلاستیکی ای که چند بار مورد مصرف قرار می گیرند انواع و اقسام مواد از جمله روغن مشاهده می شوند. نحوه نگهداری آبهای معدنی در مغازه ها درست نیست چون با نگهداشتن آنها درمقابل نورمستقیم خورشید ترکیبات شیمیایی حاصل  ازاین تابش که بر سطح پلی اتیلن آب معدنی ها درست میشود زمینه ناسالم شدن آب را فراهم می کند.

برچسب ها :

نظرات شما

Comments are closed.

0
X